fbpx
';

Wyciszenie biura – adaptacje akustyczne biur – kreatywne i przyjazne środowiska pracy

NASZA OFERTA – Adaptacja Akustyczna Biur

Oferujemy: doradztwo, w zakresie adaptacji akustycznej biur, a także kompleksowe projektowanie wnętrz wraz z wykonawstwem, czyli od określenia niezbędnych narzędzi do zaprojektowania obiektu po produkcję i montaż gotowych systemów do adaptacji akustycznej i izolacji akustycznej wnętrz (również zamienników). W naszej pracy stawiamy na jakość i skuteczność naszych rozwiązań do wyciszania i wygłuszania pomieszczeń w połączeniu z ciekawym i inspirującym designem.

Nasza oferta paneli dźwiękochłonnych skierowana jest do:

  1. Architektów, biur architektonicznych.
  2. Dyrektorów i administracji szkół niepublicznych, uczelni.
  3. Właścicieli biur, pracowników odpowiedzialnych za infrastrukturę biur.
  4. Firm zajmujących się wspieraniem inwestycji budowlanych.
  5. Deweloperów, firm pośredniczących w obrocie nieruchomościami.
Spójna i zrównoważona przestrzeń biurowa

Miejsce pracy powinno spełniać szereg warunków, gwarantujących zarówno efektywność wykonywanych zadań, jak i zdrowie pracowników. Jednym z najważniejszych aspektów przestrzeni biurowych jest ich odpowiednia adaptacja akustyczna. To ona zapewni pełną koncentrację, skupienie na powierzonych obowiązkach oraz komfortową pracę.

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią adaptację akustyczną (wyciszenie biura)?

Z niezwykłej wagi odpowiednio dopasowanej akustyki pomieszczeń oraz jej wpływu na pracę zdają sobie sprawę specjaliści, prowadzący badania akustyczne. Zgodnie z tegorocznymi doniesieniami, tylko 57% pracowników potwierdza, że ich przestrzeń biurowa stymuluje ich produktywność. Za to aż ¾ badanych deklaruje, że wpływ na nią ma poziom hałasu. Zaledwie 30% osób objętych ankietą jest usatysfakcjonowana rozwiązaniami akustycznymi zastosowanymi w ich biurach (Leesman review issue).

Pracodawcy powinni zdawać sobie sprawę nie tylko z czynników wpływających na efektywność czy poziom koncentracji pracowników, ale także na konsekwencje zdrowotne wynikające ze złej adaptacji akustycznej. Wysoki poziom hałasu czy trudności komunikacyjne mogą powodować odczucie dyskomfortu, senność i zmęczenie, stres a w ekstremalnych przypadkach również uszkodzenie słuchu.

Rozwiązania – adaptacja akustyczna biur – dla każdego typu pomieszczeń

Dobierając odpowiednie adaptacje akustyczne dla biura, należy wziąć pod uwagę środowisko i specyfikę pracy. Adaptacja akustyczna oraz izolacja przed hałasem dostosowana jest do różnych typów pomieszczeń:

  • otwartych przestrzeni (open space)
  • sal konferencyjnych, multimedialnych, pokoi spotkań, media room,
  • gabinetów (w tym wyciszonych gabinetów do rozmów tajnych)
  • pomieszczeń do rozmów telefonicznych (mobilne akustyczne budki telefoniczne), chill room, focus room
Przestrzeń typu open space

Duże, otwarte pomieszczenia, mieszczące czasem do 50 osób stanowią nie lada wyzwanie. Należy zadbać w nich o komfort każdego pracownika, który mimo otaczających go i ciągle rozmawiających osób musi mieć możliwość skupienia się i koncentracji. Z drugiej strony komunikacja werbalna pomiędzy wszystkimi członkami zespołu powinna być łatwa i bezproblemowa. Choć wymagania te wydają się być sobie sprzeczne, dzięki odpowiedniej adaptacji akustycznej możliwe jest ich równoczesne spełnienie.

Dzięki redukcji poziomu natężenia dźwięku komunikacja między pracownikami  jak i przez telefon będzie przebiegała bez zbędnych zakłóceń. Jest to niezwykle ważne szczególnie w przypadku pracowników call center.

Sale konferencyjne

Sale konferencyjne, czy multimedialne to miejsca, w których najważniejsza jest przejrzystość mowy i docieranie dźwięku do każdego słuchacza. To również pomieszczenia często wykorzystywane do pracy zespołowej. W tym przypadku warto zadbać również o akustykę (wyciszenie pomieszczenia), która usprawni jasną wymianę zdań i rozumienie mowy. Także tutaj należy zwrócić uwagę na komunikację, która powinna przebiegać bez zakłóceń. Ważna jest również kontrola nad natężeniem dźwięków tła, tak, aby nie powstawał niepotrzebny szum i hałas, zakłócający dyskusję czy wymianę opinii. Kolejnym rozwiązaniem ułatwiającym pracę w salach konferencyjnych jest redukcja hałasu o niskiej częstotliwości, który powstaje w wyniku działania urządzeń takich jak wentylacja czy projektory.

Gabinety do spotkań tajnych (niejawnych) i inne małe pomieszczenia zamknięte

Małe pokoje biurowe stanowią idealną przestrzeń do spotkań, telekonferencji czy pracy w skupieniu i ciszy. Dlatego też ważne jest, aby dźwięk z zewnątrz nie dostawał się do środka pomieszczenia i na odwrót – wielu pracownikom zależy na poufności rozmów prowadzonych na spotkaniach. Dodatkowym wyzwaniem staje się odbijanie dźwięków między ścianami zamkniętego pomieszczenia. Oczywiście przejrzystość mowy i jasna komunikacja są też podstawą dobrze zaprojektowanej adaptacji akustycznej.

Jakie korzyści płyną z zastosowania akustyki w biurze

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej adaptacji akustycznej biura (wyciszenia, wygłuszenia pomieszczeń) zyskujemy szereg udogodnień.

  • efektywność i produktywność pracy
  • koncentracja i skupienie pracowników
  • komfort pracy
  • poziom komunikacji oraz przejrzystość mowy
  • redukcja poziomu natężenia dźwięku
  • redukcja hałasu o niskich częstotliwościach
  • zdrowie pracowników (ograniczamy ryzyko uszkodzeń słuchu, senności, zmęczenia, stresu)
Wybór odpowiedniego rozwiązania – adaptacja akustyczna biur

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania wyciszenia biura należy skupić się na dwóch najważniejszych aspektach. Są to wspomniane wyżej: typ pomieszczenia oraz rodzaj wykonywanej w nim pracy. W naszych realizacjach wykorzystujemy zarówno panele akustyczne naszej produkcji jak również panele dźwiękochłonne, okładziny oraz zamienniki takich producentów jak: Absorbery Buzzi Space (m.in. BuzziClipse, BuzziFalls, BuzziCactus, BuzziSkin, BuzziScreen) Ecophon Solo Square, Circle, Ecophon Acusto Wall, Rockfon Eclipse, Dyfuzory Shroedera RPG QRD 734, RPG FlutterFree, RPG Skyline, Omniffusor, BAD Panel etc, Sufity Akustyczne modułowe Armstrong, OWA, Okładziny perforowane drewnopodobne perforowane HPL Gustafs, Lambri, ścianki lamelowe (lamele) akustyczne drewniane, fornirowane laminowane, sufity napinane, panele tapicerowane, obrazy akustyczne z nadrukiem, mobilne budki akustyczne do rozmów telefonicznych m.in. framery O, Q, 2Q  oraz wiele innych.

Typ pomieszczenia:
  • wielkość (jaka jest jego powierzchnia)
  • co się w nim znajduje (meble, źródła hałasu – komputery, projektory etc.)
  • z jakich materiałów zostało wykonane (ściany, sufity, podłogi)
  • czy jest to pomieszczenie zamknięte czy typu open space
Rodzaj wykonywanej pracy w pomieszczeniu:
  • jaką pracą zajmują się osoby przebywające w nim
  • czy wykonywana praca wymaga ciszy
  • jak bardzo przewidywany jest w nim duży hałas
  • czy współpracownicy mają ze sobą cały czas kontakt werbalny/komunikują się ze sobą

ZACIEKAWIŁ CIĘ TEN TEMAT? POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, CHĘTNIE ODPOWIEMY NA TWOJE PYTANIA ORAZ POMOŻEMY DOBRAĆ ODPOWIEDNIE ROZWIĄZANIE.