fbpx
';

Większy komfort pracy to większa kreatywność – poprawa akustyki w biurze lub na uczelni.

Większy komfort pracy to większa kreatywność – poprawa akustyki w biurze lub na uczelni.

Nie od dziś wiadomo, że pracownik, który jest niezadowolony z warunków pracy, to pracownik mniej wydajny. Właśnie dlatego stworzenie przyjaznego otoczenia poprzez poprawę warunków akustycznych powinno być celem każdego przedsiębiorstwa. Ta zasada dotyczy również uczelni. 

Komfort w miejscu pracy – dlaczego to takie ważne?

Niezależnie od tego czy ktoś pracuje w biurze, czy dopiero zdobywa wiedzę na uczelni, każdy potrzebuje właściwych warunków, aby móc prawidłowo funkcjonować i myśleć. Wysiłek umysłowy potrafi zmęczyć niekiedy bardziej niż fizyczny. Ludzki mózg też potrzebuje odpoczynku! A może warto zadbać o to, aby się nie przemęczał? Jak to zrobić? I dlaczego to takie ważne?

Całe szczęście, coraz większe grono pracodawców, architektów i deweloperów, zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo odpowiednie warunki w miejscu pracy czy szkole potrafią wpływać na kreatywność i wydolność ludzkiego mózgu! Coraz częściej zwracają oni uwagę na standard i wyposażenie biura. Wielu z nich za punkt honoru uznaje jasne, przestrzenne pomieszczenia, wygodne meble, czy osobne miejsce na posiłek. O co, oprócz poprawy warunków akustycznych,warto jeszcze zadbać?

Jak stworzyć odpowiednie środowisko pracy?

Odpowiednie miejsce do pracy i nauki to nie tylko jasny i cichy pokój. Tak naprawdę do poprawy warunków akustycznych liczy się wiele czynników, a projektanci i deweloperzy mają niełatwe zadanie. Znaczenie ma też:

• właściwa akustyka pomieszczeń;

• odpowiedni przepływ powietrza;

• dobrze dobrana kolorystyka;

• ergonomiczny układ dekoracji i mebli funkcjonalnych.

Wszystko to może znacząco wpływać na poprawę warunków akustycznych w miejscach pracy, a tym samym na osiągane przez uczniów i pracowników wyniki.

W naszych realizacjach wykorzystujemy zarówno produkty do adaptacji akustycznej i izolacji przed hałasem, powstałe w naszej pracowni, jak również produkty z rynku oraz ich równoważne acz tańsze zamienniki. W ostatnim czasie coraz częściej sięgamy też po produkty EKO tzn. takie, które zostały wykonane z materiałów wtórnych, np absorbery z prasowanej wełny poliestrowej PET, wykonane z przetworzonych butelek plastikowych.

admin