fbpx
';

Cisza na wagę złota – odpowiednia adaptacja akustyczna biura

Cisza na wagę złota – odpowiednia adaptacja akustyczna biura

W ciszy człowiek się skupia, mawiają. Nie raz jednak cisza jest dobijająca. Nie ma nic gorszego niż cisza przerywana odgłosami tykającego zegara, czy kapiącego kranu. Adaptacja akustyczna biura, w którym przebywamy ma znaczenie, a szczytem marzeń każdego z nas jest odpowiednio wyciszone wnętrze.

Odgłosy otaczającego nas świata to najbardziej odczuwalny i najbardziej denerwujący hałas. Świat jest głośny, nie mamy na to wpływu. Mamy jednak wpływ na to, by pomieszczenie, w którym pracujemy lub uczymy się przystosować w sposób odpowiedni.  Najwazniejsze aby był optymalny dla nas samych i naszego komfortu.

Odpowiednia aranżacja akustyczna

Odpowiednia aranżacja akustyczna wnętrza domu czy biura, to podstawa dobrego samopoczucia. Chodzi tu nie tylko o zbudowanie bariery między komfortem, a dyskomfortem. Istotne jest też oddzielenie przestrzeni, w której czujemy się dobrze, od tej, na którą nie mamy wpływu. Przede wszystkim pomieszczenie nie powinno powodować chaosu i potęgować go. Odpowiednia ergonomia, dbałość o odpowiednie rozchodzenie się dźwięków po pomieszczeniu, w których zminimalizujemy odgłosy niechciane oraz pogłosy, które drażnią – to podstawa.

Nie tylko okna, kształt budynku, wysokość pomieszczeń, rodzaj zabudowy, użyte do budowy materiały mają znaczenie. Od wielu lat prowadzone przez naukowców badania wskazują, że przestrzeń, w której spędzamy czas a konkretniej odpowiednia adaptacja akustyczna ma wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, koncentrację i wydajność. Eliminując problem nieodpowiedniej akustyki pomieszczeń.  Powodem jest tu głównie niedbałość w projektowaniu (równoległość ścian i stropów, prosta architektura, twarde płaszczyzny ścian), eliminujemy stres, poczucie dyskomfortu. W zamian otrzymujemy poczucie relaksu i zadowolenia, a nadto dostajemy skrzydeł do działania. Bo w takim właśnie otoczeniu kreatywność jest „skutkiem ubocznym” dobrej koncentracji naszego umysłu. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia adaptacja akustyczna biura, jako miejsca kreatywnej pracy.

W naszych realizacjach wykorzystujemy zarówno produkty do adaptacji akustycznej i izolacji przed hałasem, powstałe w naszej pracowni, jak również produkty z rynku oraz ich równoważne acz tańsze zamienniki. W ostatnim czasie coraz częściej sięgamy też po produkty EKO tzn. takie, które zostały wykonane z materiałów wtórnych, np absorbery z prasowanej wełny poliestrowej PET, wykonane z przetworzonych butelek plastikowych.

admin