fbpx
';

5 Trików, aby poprawić wydajność pracy w biurze – projektowanie przestrzeni biurowej

5 Trików, aby poprawić wydajność pracy w biurze – projektowanie przestrzeni biurowej

Dbałość o zachowanie odpowiedniej atmosfery w biurze powinna być priorytetem dla pracodawców, którym zależy na poprawie wydajności pracy i utrzymaniu dobrego samopoczucia osób zatrudnionych w firmie. Wystarczy naprawdę niewiele, aby przestrzeń biurowa stała się miejscem stymulującym do kreatywnych działań. Dowiedz się co znaczy: poprawne projektowanie przestrzeni biurowej.

5 prostych trików aby poprawić wydajność pracy w biurze
Zadbaj o odpowiednią kolorystykę przestrzeni biurowej.

Zielenie i odcienie niebieskiego mogą powodować zły nastrój i napięcie. Dodatkowo mogą przyczynić się do niepotrzebnego odciągania uwagi. Czerwienie, żółcie i inne barwy ciepłe, mają natomiast pozytywny wpływ na odbiorców i działają nań relaksująco. Najlepiej postawić na neutralne barwy oraz takie, które nie będą przyciągać uwagi.

Postaw na minimalistyczne i ergonomiczne wnętrza.

Pamiętaj, że mniej znaczy lepiej. Sprzęty biurowe powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby pracownik miał wszystko na wyciągnięcie ręki i nie rozpraszał niepotrzebnie uwagi. Mniej znaczy lepiej. Wybieraj meble wielofunkcyjne w minimalistycznych wariantach.

Wycisz pomieszczenia przed hałasem z zewnątrz.

Stosując płyty sufitowe bądź okładziny ścienne o optymalnych parametrach akustycznych możemy uzyskać najwyższe wartości wskaźnika izolacyjności oraz zapewnić odpowiedni czas pogłosu. Hałas w biurze znacznie zmniejsza efektywność pracy zespołu, prowadząc do nieporozumień i frustracji.

Zadbaj o odpowiednią aranżację akustyczną w celu ograniczenia pogłosu i poprawienia zrozumiałości mowy wewnątrz.

Panele dźwiękochłonne instalowane w ścianach lub na sufitach, wykładziny dywanowe tłumiące dźwięki, przepierzenia o wysokim współczynniku tłumienia – istnieje wiele sposobów na akustyczne zaaranżowanie pomieszczeń biurowych. Jeżeli zależy ci na komforcie psychicznym pracowników, zapewnij im pracę w ciszy. Jest to warunek niezbędny aby zapewnić lepsze warunki do pracy poprzez właściwe projektowanie przestrzeni biurowej.

Pamiętaj o kojącej mocy zapachu.

Odpowiedni dobór motywów zapachowych skutecznie pobudza do pracy i zwiększa koncentrację. Profesjonalne perfumy do biura mają ogromną moc i sprzyjają utrzymaniu dobrego nastroju u pracowników.

admin