fbpx
';

FOCUSROOM – wygłuszanie pomieszczeń – tworzymy kreatywne środowiska pracy, nauki i wypoczynku

NASZA OFERTA

Wygłuszanie pomieszczeń. Oferujemy: doradztwo w zakresie adaptacji akustycznej, a także kompleksowe projektowanie wnętrz wraz z wykonawstwem. Od określenia niezbędnych narzędzi do zaprojektowania obiektu po produkcję i montaż gotowych systemów do adaptacji i izolacji akustycznej wnętrz, a także wyciszanie i wygłuszanie pomieszczeń. W naszej pracy stawiamy na jakość i skuteczność naszych rozwiązań w połączeniu z ciekawym i inspirującym designem.

Nasza oferta adaptacji akustycznej skierowana jest do:
 1. Architektów, biur architektonicznych,
 2. Dyrektorów i administracji szkół niepublicznych, uczelni,
 3. Właścicieli biur, pracowników odpowiedzialnych za infrastrukturę biur,
 4. Firm zajmujących się wspieraniem inwestycji budowlanych,
 5. Deweloperów, firm pośredniczących w obrocie nieruchomościami.
ZOBACZ LOGA NASZYCH KONTRAHENTÓW
Focusroom.pl focusroom akustyka adaptacja akustyczna biura szkoły izolacja przed hałasem wygłuszenia, wygłuszanie, panele akustyczne na ścianę, panele dźwiękochłonne, panele wyciszające, ustroje akustyczne,

Loga naszych kontrahentów.

TWOJA OSOBISTA PRZESTRZEŃ

DOM

Dom to wyjątkowe i specjalne miejsce. Wszyscy pragniemy, aby było naszą oazą spokoju i przestrzenią spersonalizowaną pod nasze indywidualne potrzeby. Urządzając czy też odświeżając swoje mieszkanie musimy pamiętać nie tylko o ładnym i praktycznym wystroju. Równie ważną rolę odgrywa akustyka (wygłuszanie pomieszczeń), która ma wpływ na praktycznie wszystkie aspekty naszego dobrostanu. Przy obecnie panujących trendach, które zakładają budowanie dużych, otwartych pomieszczeń oraz wykończeniowy minimalizm (surowe, puste ściany, brak ozdób, materiałów, dywanów i innych). Wtedy tym bardziej powinniśmy się skupić na odpowiednio dobranym rozwiązaniu akustycznym, które samo w sobie może stanowić niebanalną ozdobę pomieszczenia.

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią adaptację akustyczną – wygłuszanie pomieszczeń?

Odpowiednia adaptacja akustyczna w miejscu zamieszkania jest niedoceniana. Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jakość, ilość i natężenie tego, co słyszymy dookoła, wpływa na nasze życie. Odpowiednia akustyka w domu jeszcze bardziej, niż w innych miejscach naszego codziennego pobytu, wpływa na naszą efektywność, zdolność do odpoczynku czy na nasze zdrowie. W końcu dom to przestrzeń, w której nie tylko odpoczywamy, ale też pracujemy, bawimy się czy oddajemy naszym pasjom. Każde poszczególne pomieszczenie powinno być przeznaczone do konkretnych czynności, a pod nie należy dostosować odpowiednie rozwiązania akustyczne. Wygłuszanie pomieszczeń kompleksowo.

Rozwiązania akustyczne dla każdego typu pomieszczeń – Wygłuszanie pomieszczeń 

Inne panele akustyczne czy materiały dźwiękochłonne należy dopasować do poszczególnych pomieszczeń, typu:

 • pokój odsłuchowy (pomieszczenia do odsłuchu muzyki),
 • pomieszczenie kina domowego, sali kinowej,
 • sala multimedialna lub gamingowa (pomieszczenie dla graczy),
 • sypialnia,
 • sala dydaktyczna, hol, aula,
 • gabinet, pokój do pracy, sala konferencyjna, open space.

Pokój odsłuchowy

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie we własnym domu specjalnego pokoju, w którym odsłuch muzyki czy oglądanie filmów będzie jak najwyższej jakości. Jest to wyjątkowe pomieszczenie, w którym można skupić się tylko na tej jednej czynności, poświęcić bez reszty słuchaniu, bez rozpraszania uwagi innymi, zbędnymi dźwiękami, które tylko zakłócają odsłuch. Aby jednak cieszyć się tylko tymi dźwiękami, które chcemy słyszeć, pomieszczenie to musi spełniać szereg warunków, które gwarantują specjalne panele dźwiękochłonne. W tym przypadku pojawiają się dwa największe wyzwania: dźwięki z zewnątrz nie mogą dochodzić do środka pomieszczenia, a sam dźwięk w pomieszczeniu musi dochodzić bezpośrednio do słuchacza – bez zbędnych zakłóceń czy zniekształceń. Wygłuszanie pomieszczeń.

Sypialnia

Sypialnia to miejsce, w którym domownicy z reguły odpoczywają, regenerują swoje siły i oczywiście śpią. Można powiedzieć, że ze względu na funkcje, jakie pełni jest to najważniejsza przestrzeń w domu. W sypialni powinno stworzyć się odpowiednie warunki, które będą gwarantowały efektywny wypoczynek. Tak samo jak w każdym innym pomieszczeniu należy skupić się na wyeliminowaniu pogłosu. W sypialni jednak najważniejsza jest cisza – wyzwaniem więc staje się niedopuszczenie dźwięków z innych pomieszczeń w domu. Niezależnie od pory dnia czy tego, co dzieje się w innych pokojach, osoba pragnąca zaznać odpoczynku w sypialni powinna mieć zapewnione odpowiednie warunki akustyczne, które wpływają na dobry sen i regenerację organizmu.

Gabinet

Domowy gabinet to miejsce, w którym pracujemy lub uczymy się. Jest to przestrzeń, w której powinniśmy mieć zagwarantowany spokój i odpowiednie warunki, w których będziemy mogli się skupić. Właśnie skupienie, cisza i spokój sprawią, że nasza praca będzie bardziej efektywna i szybsza, niż przy rozpraszających dźwiękach. Eliminując niepotrzebne dźwięki z zewnątrz ułatwimy sobie pracę i naukę, ale również zredukujemy stres i zmęczenie. Warto też pomyśleć nad zastosowaniem takiej adaptacji akustycznej, która zminimalizuje pogłos. Poza mniej oczywistymi aspektami, dopasowanymi pod indywidualną potrzebę, np. zadbaniem o odpowiednią jakość muzyki, dla osób, które lubią pracować lub uczyć się przy jej dźwiękach.

Jakie korzyści płyną z zastosowania paneli do poprawy akustyki w domu (wyciszanie pomieszczeń)

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego rozwiązania akustycznego zyskujemy szereg udogodnień.

 • jakość snu, zdolności regeneracyjne organizmu, codzienny wypoczynek – w przypadku sypialni
 • jakość odsłuchiwanej muzyki, dźwięków – w przypadku pomieszczeń odsłuchowych
 • koncentracja, efektywność, zdolności zapamiętywania – w przypadku gabinetów

Wybór odpowiedniego rozwiązania akustycznego – panele dźwiękochłonne, wyciszenia akustyczne

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania akustycznego należy skupić się na dwóch najważniejszych aspektach. Są to wspomniane wyżej: typ pomieszczenia oraz jego funkcjonalność.

Typ pomieszczenia:

 • wielkość (jaka jest powierzchnia pomieszczenia)
 • rodzaj (pomieszczenie otwarte, zamknięte)
 • rodzaj materiałów z jakich zostały wykonane ściany, sufity, podłogi
 • co się w nim znajduje – jakie meble, dekoracje, itd.

Funkcjonalność pomieszczenia

 • Dobranie odpowiedniego rozwiązania z zakresu adaptacji akustycznej bądź izolacji akustycznej wiąże się z odpowiedziami na poniższe pytania:
 • do czego będzie służyło: odpoczynku, snu, pracy, zabawy.
 • czy przewidziany jest w nim hałas.
 • kim są jego użytkownicy: dziećmi, osobami pracującymi, osobami starszymi.
INSTALACJE AV (AUDIO-VIDEO)

DLA DOMU ORAZ OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Istotnym elementem w miejscach użyteczności publicznej takich jak szkoły, hale przemysłowe, przestrzenie wystawiennicze, restauracje czy centra handlowe są systemy nagłośnienia 100V, potocznie zwanego radiowęzłami. Rozwiązanie to posiada fenomenalną zaletę, jaką jest możliwość podziału głośników na wiele stref (np. strefy restauracyjne, sanitariat, strefy pracy itp.). Każda z poszczególnych stref może wymagać innego poziomu głośności lub odrębnych źródeł dźwięku.

Wykonując takie instalacje najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej powierzchni która ma zostać nagłośniona, niezależnie czy jest to muzyka tła, komunikaty sklepowe czy dźwiękowy system ostrzegania.

Naszym klientom zapewniamy fachowe doradztwo w doborze urządzeń, indywidualne przygotowanie każdego projektu instalacji 100V oraz pełny nadzór techniczny nad zastosowanymi przez nas rozwiązaniami.

W trakcie wieloletniej pracy przy systemach nagłośnienia instalacyjnego, zwróciliśmy uwagę jak ważna jest jakość nagłośnienia oraz użytych urządzeń peryferyjnych. Dlatego też stawiamy na urządzenia takich producentów jak Monacor, Sonos, Bose, Appart.

INSTALACJE AV (AUDIO-VIDEO)

DLA DOMU ORAZ OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Nasi technicy odpowiedzialni za montaż paneli akustycznych, materiałów dźwiękochłonnych, okładzin akustycznych są przeszkoleni z zakresu pracy z instalacjami niskonapięciowymi. Posiadają szeroko pojęta wiedzę z zakresu akustyki i elektroakustyki. Skutkuje to sprawnym oraz bezkolizyjnym montażem przygotowanej dla Państwa instalacji audio. Cechuje nas pełen profesjonalizm, niezależnie od charakteru miejsca, w którym pracujemy. W miejscach wymagających szczególnie precyzyjnych prac (restauracje, recepcje, hale wystawiennicze). Czy też w miejscach przemysłowych, wymagających montażu systemów w trakcie działania taśm produkcyjnych, w skrajnie trudnych warunkach.

Fachowe doradztwo i rzetelne wykonywanie zleceń to nasze cechy szczególne. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z działu elektroakustyki.

Multiroom dla restauracji

Wielkie widowiska sportowe takie jak Olimpiady czy turnieje piłkarskie przyciągają kibiców do restauracji oraz barów sportowych. Technologia multiroom, czyli wyświetlanie transmisji na wielu ekranach w tym samym czasie jest najlepszym rozwiązaniem dla miejsc, w których chcemy zapewnić dostęp do transmisji dla jak największej grupy odbiorców. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie wyświetlić transmisje na dowolnej ilości ekranów, telewizorów lub ekranów projekcyjnych. Niewątpliwą zaletą jest sterowanie wszystkimi ekranami oraz źródłami obrazu z jednego miejsca. Osiągamy to dzięki cyfrowemu zarządzania wybudzaniem urządzeń oraz wyborem źródła wyświetlanego obrazu (komputer, dekoder, BlueRay).

Wiele pytań odnośnie Multimediów ? Nasi specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości:

Oświetlenie instalacyjne oraz klubowe

Żaden spektakl nie odbędzie się bez odpowiedniego oświetlenia. Sale teatralne, audytoria lub sale konferencyjne wymagają dodatkowego oświetlenia scenicznego. Ważne, aby aktor lub prelegent był dobrze widoczny dla całej widowni. Wykonujemy instalacje oświetleniowe oparte o protokół DMX. Dzięki temu sterowanie urządzeniami oświetleniowymi od lamp żarowych po urządzenia inteligentne staje się dziecinnie proste.

Do każdego projektu sali teatralnej, klubu muzycznego lub przestrzeni konferencyjnych podchodzimy indywidualnie, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości oświetlenia oraz sprostać nawet najbardziej wymagającym miejscom.

Pomagamy w wyborze rozwiązań, szykujemy projekty oświetlenia oraz przygotowujemy dokumentację techniczną dla instalacji elektrycznych, obsługujemy oraz realizujemy wydarzenia.  Posiadamy zaplecze najlepszych realizatorów światła, których wiedza oraz profesjonalizm każde wydarzenie zamieni w magiczne przeżycie wizualne.

Nasz personel przedszkoli Państwa pracowników z zakresu obsługi sterowników dla urządzeń sterowanych protokołem DMX.

W CELU ZAPOZNANIA SIĘ Z PEŁNĄ OFERTĄ ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.