fbpx
';

Dekoracyjne wygłuszanie pomieszczeń

Dekoracyjne wygłuszanie pomieszczeń
Zapewne wielu z czytających zadało sobie pytanie czy takie połączenie (dekoracje + wygłuszanie pomieszczeń) jest możliwe? Odpowiedź jest prosta i krótka: TAK. Dekoracyjne wygłuszanie pomieszczeń nie dość, że jest możliwe i łatwe do wykonania to dodatkowo wygląda wyjątkowo uroczo. A skąd ten urok i wyjątkowość? Z obrazu. Mowa będzie bowiem o panelach akustycznych nazywanych zwyczajowo obrazami akustycznymi. Wygłuszanie pomieszczeń.
Słowo obraz najczęściej nasuwa nam skojarzenie ze światem malarstwa, sztuki. Podążając za ogólnodostępną definicją obrazu dowiemy się, że jest to pewien zapis graficzny myśli autora[1].

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz

[dostęp dnia 19.10.2020]

Podobnie jest i z naszym omawianym produktem, czyli obrazem akustycznym. Nasz obraz akustyczny to również zapis graficzny myśli autora – w zależności od zapotrzebowania, upodobań kolorystycznych, a nawet i szalonych projekcji, ponieważ na materiale tekstylnym można drukować praktycznie bez ograniczeń. Dzięki temu nasz obraz akustyczny będzie podwójnie wyjątkowy:

  • po pierwsze: budowa obrazu posiada właściwości wygłuszająco – wyciszające (wygłuszanie pomieszczeń)
  • po drugie: dowolny nadruk pozwoli na stworzenie unikalnej, spersonalizowanej kompozycji
A czym dokładnie, od strony technicznej, jest właściwie panel w formie obrazu akustycznego?

Najprościej mówiąc – jest to system okładzin akustycznych o właściwościach wygłuszających zainstalowanych w aluminiowych ramach, które to sprawiają, że mówimy właśnie o obrazie. Dodatkowo, w ramie umieszczona jest specjalna pianka akustyczna charakteryzująca się bardzo dobrą absorpcją dźwięku. Poniżej przykład omawianego obrazu w miejscu docelowym.

Panele akustyczne w formie obrazów to idealne rozwiązania jako wygłuszenie pomieszczeń dla przestrzeni domowych oraz użytkowych, w których zidentyfikowano problem z pogłosem, zrozumiałością mowy czy też echem.  W szczególności dedykowany do:

  • biur
  • sal konferencyjnych
  • kin domowych
  • prywatnych mieszkań/domów

Montaż zadrukowanej tkaniny odbywa się za pomocą wszytej na krawędziach specjalnej gumy, dzięki czemu cały system jest bezszwowy i nie wymaga żadnych wkrętów ani specjalistycznych narzędzi. Powyższy montaż za pomocą gumy umożliwia wymianę nadruku na inny bez konieczności wymiany ramy. Niezwykle praktyczną zaletą naszych obrazów jest ich szybki i łatwy montaż bez dodatkowych prac remontowo – budowlanych. Możemy je bowiem zamocować za pomocą listwy montażowej bezpośrednio do ściany lub postawić na „nóżkach” na podłodze. Dodatkowo istnieje opcja zainstalowania pod tkaniną podświetlenia LED, które ożywi i wyeksponuje grafikę.

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania akustycznego należy skupić się na dwóch najważniejszych aspektach. Są to: typ pomieszczenia oraz rodzaj wykonywanej w nim pracy. W naszych realizacjach wykorzystujemy zarówno panele akustyczne naszej produkcji jak również ustroje i okładziny oraz zamienniki takich producentów jak: Absorbery Buzzi Space (m.in. BuzziClipse, BuzziFalls, BuzziCactus, BuzziSkin, BuzziScreen) Ecophon Solo Square, Circle, Ecophon Acusto Wall, Rockfon Eclipse, Dyfuzory Shroedera RPG QRD 734, RPG FlutterFree, RPG Skyline, Omniffusor, BAD Panel etc, Sufity Akustyczne modułowe Armstrong, OWA, Okładziny perforowane drewnopodobne perforowane HPL Gustafs, Lambri, ścianki lamelowe (lamele) akustyczne drewniane, fornirowane laminowane, sufity napinane, panele tapicerowane, obrazy akustyczne z nadrukiem, budki akustyczne telefoniczne oraz wiele innych. Zapraszamy do bezpłatnych konsultacji.

Sufity akustyczne, panele akustyczne na sufit, ściany akustyczne, panele akustyczne na ścianę.


Admin