fbpx
';

Jak atmosfera w pomieszczeniach, w których przebywamy ma wpływ na nasze samopoczucie? Wygłuszanie ścian (open space, sale konferencyjne, gabinety do rozmów tajnych)

Jak atmosfera w pomieszczeniach, w których przebywamy ma wpływ na nasze samopoczucie? Wygłuszanie ścian (open space, sale konferencyjne, gabinety do rozmów tajnych)

Otaczający nas świat bezpośrednio na nas oddziałuje. Hałas ma znaczenie. Chaos otaczającego nas świata – jeszcze większe. Czy wygłuszanie ścian biur, oraz innych pomieszczeń w których spędzamy większość czasu w ciągu dnia, może mieć wpływ na nasz nastrój, a nawet zdrowie? Przekonacie się sami.

Hałas i chaos – wygłuszanie ścian w pomieszczeniach panelami akustycznymi

Obu tych pojęć nie lubimy. Niech każdy z Was przypomni sobie to uczucie, kiedy w piękny, wiosenny poranek, zazwyczaj wolny, tuż po godzinie 6.48, budzi Was przeraźliwy wrzask kosiarki. Patent na natychmiastową pobudkę murowany, regulacja ciśnienia – level hard, poziom złości w ciele – super wysoki. Na „dzień dobry ” jesteśmy już rozdrażnieni (żeby tylko).

Hałas to nie tylko wiercący dziurę w głowie odgłos kosiarki spalinowej o 6 rano. Hałas to również nieodpowiednio urządzona przestrzeń wokół nas. Jak to możliwe?

Dorosły człowiek większość dnia spędza w pracy. Czy to możliwe, że pracownik fizyczny po pracy jest czasem mniej zmęczony od tego, który osiem godzin przesiedział przy biurku? Powiecie „praca umysłowa jest cięższa niż fizyczna”. Czy siedzenie w biurze może męczyć? Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym jak echo, chaos, odgłosy z zewnątrz, szum kroków, szmer sprzętów biurowych, stukot szpilek koleżanki na korytarzu, gwar rozmów (a nawet szeptów) wpływają na nasze samopoczucie? Jeśli nie, to zaraz się dowiecie, że to nie praca zabiera Wam siły witalne, a pomieszczenie, w którym pracujecie.

Najbardziej wycieńcza hałas, którym jesteśmy bombardowani z zewnątrz, a na który nie mamy wpływu. Dzielimy się na tych, którzy bagatelizują temat wpływu hałasu na nasze samopoczucie i tych, którzy bagatelizowali. Co to jest komfort pracy? I jak osiągnąć go za pomocą kilku prostych zasad, o których musimy pamiętać aranżując przestrzeń biurową, domową, szkolną. Dobre samopoczucie to nie tylko kwestia życiowego optymizmu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wygłuszanie ścian biur, .
___________________________________________________

Pianki akustyczne, płyty akustyczne Warszawa, kotary akustyczne z montażem. Parawany dźwiękochłonne, profesjonalna izolacja przed hałasem, pianki na ścianę, panele akustyczne białe, gąbki akustyczne. Redukcja hałasu, poprawa akustyki, wygłuszanie pomieszczeń kompleksowo, panele dźwiękochłonne Warszawa. Wygłuszanie sufitu, wyciszanie ścian, redukcja pogłosu. Projektowanie akustyczne, badania i pomiary hałasu, pomiary akustyczne, pomiary izolacyjności akustycznej.

admin